O obci

 

 

Vítáme Vás na stránkách obce Čečkovice  

Vesnička Čečkovice se nachází v okrese Havlíčkův Brod a náleží pod Kraj Vysočina. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je město Chotěboř . Obec leží v průměrné nadmořské  výšce 405 metrů. Celková katastrální plocha obce je 242 ha, z toho orná půda zabírá kolem 60-ti procent. Lesy zabírají kolem jedné desetiny katastru obce a méně než jednu třetinu zabírají louky. Obec je odedávna zásobárnou pitné vody. Místní obyvatelé mohou využívat plynofikaci i veřejný vodovod.

 

 

   

 

Z turistického a geografického hlediska patří obec do širší oblasti Českomoravské Vysočiny, obec  se nachází na okraji Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Leží  mezi Malčí a Jeřišnem , 7 km severozápadně od Chotěboře.  Na dolním okraji obce se údolí nedaleké říčky Doubravy začíná zvedat do hřbetu Železných hor s vrchem Bučinou (627 m n. m.), ze kterého je krásný výhled jižním směrem. Jihovýchodním směrem od Čečkovic poutá pozornost svým tvarem vrch Hradiště. Obcí protéká potok, který ústí pod obcí do řeky Doubravy.

 

 

 

 

 

Obcí probíhá trasa oblíbených  cyklostezek, které jsou  budovány  v oblasti  mikroregionu Podoubraví  a navazují na síť nadregionálních a dálkových cyklotras na území České republiky.

Za zmínku jistě stojí i památky v okolí   http://www.pamatky-podhuri.cz/    a zároveň nedaleká, 11 km vzálená,  rekreační oblast se Sečskou přehradou, která je vyhledávána turisty a  rybáři.

 

 

UDÁLOSTI  DNE, TÝDNE,  MĚSÍCE .....

http://www.region-vysocina.cz/

         

 

 Soutěž obcí "My třídíme nejlépe 2011"

 V třídění odpadu z obcí do 500 obyvatel jsme se podle různých kritérií umístily na 106.místě z 516 obcí.

 Chcete-li vědět o soutěži více, hledejte na stránkách www.tridime-vysocina.cz v sekci

 http://www.tridime-vysocina.cz/soutez-obci-2011.

 

    A co naši hasiči, chcete je vidět?

Podívejte se do naší fotogalerie smiley